יש דברים שגדולים גם על לכבי

אורי לוי, איש הטלוויזיה הוותיק של ערוץ 11, שידר בזמנו את חצי גמר היורוליג מול ברצלונה בערב יום הזיכרון. לוי, פסימי מאוד לגבי הסיכוי שמכבי תצליח להזיז את מועד הגמר השנה: "לדעתי תצא הודעה שמכבי לא תהיה בפיינל-פור"

יום שלישי 05 אפריל 2011
שלמה חסיד
ראשי מכבי ת"א המריאו היום לברצלונה, שם ייפגשו עם מנכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומיאו, בניסיון נואש להזיז את מועד גמר הפיינל-פור כדי שלא ייפול על ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל ושמכבי ת&quɯt;א תוכל לשחק בו.

רבים הזכירו השבוע את משחק חצי גמר הפיינל פור בשנת 1991,. משחק נגד ברצלונה שהחל לפני ערב יום הזיכרון והסתיים אחרי כשבישראל החל יום האבל. האירוע עורר ביקורת אדירה על מכבי תל אביב באותם ימים.
 
אורי לוי, האיש ששידר בערוץ 11 את משחק חצי גמר היורוליג של מכבי ת"א ב-1991, נזכר הבוקר בשיחה עם telesport איך הייתה ההרגשה: "זה היה ממש מביך, לא נעים וזה היה אחד השידורים הכי קשים שהעברתי. פתאום באיזור המחצית היינו צריכים להחזיר את השידור לירושלים ולעבור לשיӓורי יום הזיכרון כשכאן מול העיניים שלי ממשיכים לשחק ומכבי חטפה משהו כמו  40 הפרש. אני זוכר את עצמי יושב בעמדת השידור וקצת לא מאמין לארוע הסוריאליסטי הזה. היום זה לא יכול לקרות".

היתה טעות של מכבי לשחק אז?

"זו היתה מדינה אחרת. התקשורת היתה שונה לגמרי. היה רק ערוץ טלוויזיה אחד. זו היתה מדינה שונה, כי גם התקשורת היתה שונה לגמרי. היה רק ערוץ טלוויזיה אחד. ההחלטה אז היתה מתאימה לתקופה ההיא. היום בפירוש זה לא יכול לקרות וטוב עשו במכבי שלא חזרו על הטעוӪ שלהם אלא תיקנו אותה כי לשחק כדורסל בגמר היורוליג בתוך יום הזיכרון זה לא מתאים".

במכבי ת"א הביעו בימים האחרונים אופטימיות זהירה לגבי הסיכויים להזיז את מועד גמר הפיינל-פור, אבל אורי לוי נשמע הרבה פחות אופטימי לגבי הסיכוי שזה יקרה: &qŵot;אני חושש שמכבי לא תצליח לשנות את מועד המשחק. המצב להבנתי מאוד מורכב. למכבי אומנם יש כח ביורוליג אבל יש גם דברים שמכבי לא יכולה לעשות. לדעתי תצא הודעה שמכבי מוותרת על הפיינל-פור"

תגובות

טלספורט בפייסבוק