בא מאהדה

יעקב שחר מצליח במכבי חיפה בעיקר בזכות עובדה אחת: הוא פשוט אוהד את הקבוצה שהוא הבעלים שלה. זה מה שמבדיל אותו ואת עוד כמה בעלים מהשאר. מזל טוב, יענקל'ה

יום שישי 08 אפריל 2011
דורון ברגר
יעקב שחר חוגג 70. האיש שהוביל את המהפך הקפיטליסטי בכדורגל הישראלי נמצא איתנו כבר יותר מ-20 שנה, מהן 18 כבעלים ראשי והלוואי ויישאר איתנו עוד עשרות שנים רבות ובריאות. כל המחמאות כבר נאמרו ונכתבו. בכדורגל הישראלי היה, יש ויהיה רק יענקל'ה אחד. 

אפשר לשוב ולהחמיא על הניהול המסודר, על כך שמכבי חיפה היא המועדון הכי אירופאי שיש בישראל, שהיא הוציאה את השחקנים הכי איכותיים לאירופה ושבינתיים היא הקבוצה היחידה בישראל שפעמיים שיחקה בליגת האלופות. הכל נכון ויש לכך המון סיבות. שחר מחזיק לידו צוות עובדים ועוזרים מיומן. את רובו אתם בכלל לא מכירים, כפי שאנשים רציניים נוהגים ויודעים לעשות. הם פשוט עושים את העבודה בשקט, ביעילות ובצניעות. 

יעקב שחר לא גאון. הוא לא המציא כאן שום דבר. העובדה שהוא הגון משחקת כמובן לטובתו, אבל זה לא יהיה הוגן להעניק לו מחמאות רק על הגינות. יש בשחר משהו שאין כמעט לאף בעליםȠבקבוצות הכדורגל בישראלי. המשהו הזה נקרא 'אהדה'. 

לא אהבה. אהדה. לאהוב. אני מניח שגם אלונה ברקת אוהבת את מה שהיא עושה. אני בטוח שג'קי בן זקן אוהב את מ.ס אשדוד, אבל ממי שרץ לרכוש את הפועל תל אביב בעבר, קשה לצפות להיות אוהד אמיתי. על אנשים ӛמו גולדהאר, שניידר, אלי טביב וארקדי גאידמק לא צריך להרחיב. ברור שבילדותם הם לא זיהו אפילו שחקן אחד מהקבוצה אותה הם מנהלים או ניהלו בשנים האחרונות. 

שחר פשוט אוהד מכבי חיפה. אכפת לו מהמועדון, הוא כועס כשתומר חמד מחמיץ, השתגע כשאיברהם דורוĠלא מוסר בזמן וחגג כשאלון מזרחי כבש ממסירה של אייל ברקוביץ'. הוא מכיר כמעט את כל שחקני קבוצת הנוער, בטח את כל המאמנים והמנהלים בקבוצות הצעירות. תהיו בטוחים שעל ישראל זגורי הוא שמע כבר לפני 5 שנים ושהוא מכיר היטב את הבעיות של יושבי יציע ג'.

שיהיה ברור, שחר הוא לא האוהד היחיד מבין הבעלים של קבוצות ליגת העל. גם האחים לוזון הם אוהדי מכבי פתח תקווה ופרוספר אזגי הוא באמת אוהד הפועל אשקלון. אלא רק לשחר יש את השילוב המדהים בין ניהול מושלם, הגינות ואהדה מ-א' ועד ת'. לכן כולנו אוהבים ומעריכים אותו ולכן אין אוהד כדורגל בישראל שלא היה רוצה להתקשר הבוקר ולאחל לו מזל טוב. 

יענקל'ה בן 70 וכולנו שמחים בשבילו.

תגובות

טלספורט בפייסבוק