הערב: תיקו או הפסד של חיפה. אותו דבר

לקראת המחזור האחרון שיטת הקיזוז בשߙא עליבותה: מכבי חיפה תצא הערב למשחק חוץ מול מכבי נתניה. בגלל שיטת הקיזוז הפסד או תיקו יהיו שווים אותו דבר. הסיבה: ההתאחדות קבעה שהפרש השערים לא יקבע את האלופה

יום ראשון 17 אפריל 2011
דורון ברגר

רבות דובר בשנתיים האחרונות על חוסר ההיגיון שבשיטת קיזוז הנקודות. אולם, חוסר ההיגיון יגיע לשיאו הערב במשחקה של מכבי חיפה מול מכבי נתניה, משחק שייערך באיצטדיון ה'קופסא'. למכבי חיפה יש 69 נקודות לפני משחקי המחזור האחרון,Ġאולם אם היא תנצח, היא תזכה ל-72 נק' שיקוזזו ל-36 נק'.

מאידך, אם היא תפסיד היא תסיים את העונה עם 69 נק' שיקוזזו ל-35 נק' (במקרה של חצי נקודה מחשבים ߛלפי מעלה). גם אם חיפה תסיים בתיקו, יהיו לה לאחר הקיזוז 35 נק', שהם המחצית 70 נק'. 

יש מספר קבוצות עם נקודות בליגה שיש להם מספר נק' אי זוגי עד המחזור האחרון. אף אחת מהן הגיעה או תגיע במצב דומה לזה של מכבי חיפה. הסיבה: הפרש השערים נשאӨ ותקף לסיבוב הפלייאוף, לכל קבוצות הליגה למעט אלה שנאבקות על האליפות. בכל מה שקשור להפרש שערים, אין למכבי חיפה והפועל ת"א על מה להילחם בסיבוב השלישי.

ההתאחדות קיבלה לפני כשנה החלטה לפיה במידה והראשונה והשנייה יסיימו באותן מספר נקודות, ייӢרך ביניהן משחק הכרעה. לכן, למעשה אין כל הבדל מבחינת מכבי חיפה הערב, אם הקבוצה תסיים בתיקו או תפסיד. 

מכבי חיפה יכולה להרשות לעצמה להפסיד גם 50:0 והדין יהיה כמו תיקו. סביר להניח שאם בסביבות דקה 80 יהיה תיקו ב'קופסא', כמעט כל שחקני מכבי חיӤה יעלו להתקפה, מאחר שאין להם מה להפסיד. מבחינת אלישע לוי הוא יכול להציב הרכב של חמישה או שישה חלוצים במצב כזה.  פשוט אבסורד.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק