לא יופסקו משחקים בגלל קריאות גזעניות

הבוקר פורסם שהפרקליטות בודקת אפשרות להתחיל להשתמש בנוהל הפסקת משחקים כבר בשבוע הבא. ההתאחדות: "זה תפקיד המשטרה . שופט לא רשאי להפסיק משחק"

יום שישי 15 אפריל 2011
שלמה חסיד

ߔבוקר פורסמו בכלי התקשורת ידיעות לפיהן בקרוב תהיה מדיניות חדשה במאבק נגד הגזענות במגרשים: פרקליטות המדינה שוקלת להפסיק משחקי כדורגל בהם נשמעות קריאות גזעניות המוניות.

 על פי הפרוסמים נבחנת האפשרות ליישם את המדיניות החדשה כבר במשחק רבע גמרȠהגביע בין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים, שיתקיים ביום שלישי הקרוב.

מתברר שאמש (חמישי) התקיים אצל המשנה לפרקליט המדינה לנושאים מיוחדים,  דיון בנוגע לגזענות בספורט בכלל ובכדורגל בפרט. הדיון כונס לאחר שחברי המועצה למניעת אלימות בספורט, בראשות השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, ביקרו לפני שבועיים באצטדיון טדי במהלך משחק נגד הפועל תל אביב והזדעזעו מכמות הקריאות הגזעניות של הקהל כלפי ערבים. בן השאר הושמעו במשחק קריאות נגד סלים טועמה כולל השיר: "אני שונא את כל הערבים".

 אלא שӑהתאחדות לכדורגל לא ממהרים לאמץ את הדברים. ההתאחדות פירסמה הודעה לפיה: "בישיבה בה נכחו נציגי ההתאחדות לכדורגל, משטרת ישראל, הפרקליטות והקרן החדשה
נאמר באופן חד משמעי כי על המשטרה מוטלת החובה לאכוף עבירות של קריאות גזעניות ובמידת הצורך להרחיק אתȠהעבריינים מהאיצטדיון.  אם יווצר מצב של יציעים שלמים שקוראים קריאות גזעניות, על המשטרה לעשות כל מאמץ להפסיק את התופעה ובמידה ויש ביכולתם את האפשרות, עליהם לפנות את כל היציע. (העניין עדיין מצריך בדיקה מבחינה בטיחותית וטרם ניתנה תשובה סופית)". ̻

בהתאחדות הדגישו ש"לשופט המשחק ולמשקיף אין את הסמכות התקנונית להפסיק משחק בשל קריאות גזעניות אלא לרשום זאת בדו"ח בתום המשחק ולהעבירו לתובע.  חשוב לציין שבמהלך ישיבה זו נאמר שלאור העונשים שהוטלו על ידי בית הדין של ההתאחדות ניכרתȠירידה ברמת האלימות והגזענות בליגת העל".

תגובות

טלספורט בפייסבוק