בעיית מיקום קשה בפלייאוף העליון

במחזור המשחקים האחרון צפוייה בני יהודה לארח את מכבי חיפה ומכבי ת"א את מכבי נתניה. ߔבעיה: ייתכן שבני יהודה, מכבי ת"א ומכבי נתניה יתחרו על הכרטיס לליגה האירופית. לא ברור איך המשחקים ייערכו באותה שעה

יום שני 18 אפריל 2011
דורון ברגר
 בשבוע האחרון באו ראשי הפועל חיפה בטענות על כך שבני יהודה ומכבי פ"ת ערכו את המשחק ביניהן יממה לאחר המשחק של הפועל חיפה מול הפועל פ"ת. אלא שהטענות של הפועל חיפה עלולות לעמוד בצל מחשש לחוסר ספורטיביות מוחלט שעלול להתרחש במחזור האחרון בליגת העל.

על פי תוכנית המשחקים במחזור האחרוןĠצפויה מכבי ת"א לארח את מכבי נתניה בבלומפילד ואילו בני יהודה אמורה לארח את מכבי חיפה. למכבי ת"א יש 25 נקודות אחרי הקיזוז ולבני יהודה 24 ולמכבי נתניה 22.

כך, שסביר מאוד שלפחות שתיים מהקבוצות תהיינה מעורבות במאבק על המקום השלישי המעניקȠכרטיס כניסה לליגה האירופית. מבחינה טכנית הדבר עלול ליצור בעיה קשה ביותר. 

סביר להניח שאחד המשחקים ייערך באיצטדיון ר"ג וסביר להניח שבני יהודה תבקש לארח את מכבי חיפה בר"ג והדבר ייצור מן הסתם התנגדות של ראשי הפועל ת"א.

אגב, ייתכן גם שהמקום הרביעי יוביל לליגה האירופית, אם הסגנית בליגת העל תזכה בגביע. לא ברור איך ההתאחדות תפתור את הבעיה שלמען האמת נראית בלתי פתירה. 

ההערכה היא שבמקרה כזה המשחק בין מכבי ת"א למכבי נתניה ייערך באיצטדיון ר"ג. כמובן שאין שום סיכוי שבני יהודה תתבקש לארח באיצטדיון אחר.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק