להעיף ېת מוריניו מריאל מדריד

הוא בונקריסט, בכיין ושחצן, אבל בעיקר לא נותן מענה ראוי לברצלונה. ז'וז'ה מוריניו צריך להתחיל לספור את הימים שלו בברנבאו

יום שני 18 אפריל 2011
שלמה חסיד

כאוהד ריאל מדריד, ששונא את ז'וז'ה מוריניו, אני לא יודע מה לאחל לעצמי לקראת המשך העימותים הישירים בין שתә הקבוצות בגביע הספרדי ובליגת האלופות.

מצד אחד כבר נמאס לראות את ברצלונה חוגגת על הדם שלנו, אבל מצד שני, אי אפשר לסבול את הכדורגל הדוחה, המשעמם והנגטיבי של מוריניו, שלא לדבר על אישיותו, בכיינותו וגאוותו, אין לה על מה להסתמך.

מורינߙו הגיע לריאל כי מישהו בחלונות הגבוהים בברנבאו חשב שהוא יכול לקלקל לברצלונה, אבל עד עתה התברר מעבר לכל ספק שאין לפורטוגלי שום תשובה אמיתית לבארסה, ומכאן שהוא צריך להתחיל לספור את הימים שלו כמאמן ריאל.

תחת מוריניו לריאל מדריד אין שום ברירה אלא ۜהסתגר ולהתחנן על החיים שלה. כשבארסה מנסה לתקוף, מוריניו משחק במערך כיפת ברזל. אין לו שום יומרה להילחם עם ברצלונה בנשק שלה, כי הוא יודע שאם יפתח קצת את המשחק הוא שוב יפול  כמרמס לרגליה.

אין מה לצפות מהמשחק בין בארסה לריאל ביום רביעי ߑגמר הגביע הספרדי. לכל היותר יובקע במשחק הזה שער אחד, מקרי, אולי ממצב נייח. כשמוריניו על הקווים, אין סיכוי שנראה בכל המשחק יותר ממהלך או שניים של כדורגל אמיתי. רק הגנה, אגרסיביות, טקטיקות וכל מיני דברים שלא מעניינים אותי כצופה כהוא זה.

מוריניו̠שוכח שכדורגל זה קודם כל ולפני הכול המשחק הפשוט והיפה והתמים שאותו שיחקנו כולנו בילדותנו. עליו גדלנו וזה מה שאנחנו אוהדים. שמירות אישיות ומשחק נסוג זה לא משהו שבשבילו שווה לשבת שעה וחצי מול הטלביזיה. 

אבל נעזוב לרגע את הצד המקצועי. מה תגיӓו על בכיינותו המוגזמת, שחצנותו המרגיזה וחוסר הכבוד הבסיסי שהוא משדר כלפי הסובבים אותו?

מועדון גדול כמו ריאל מדריד פשוט לא יכול להרשות לעצמו להעסיק איש כזה. שיחזור לפורטו. שם בטח מתרגשים מהחליפות היקרות שלו, או מהתספורת הגזורה היטב. בי הוӐ מעורר חלחלה, ואני מתאפק לא לכתוב שהוא כמעט גורם לי להרהרה שאולי כדאי שבארסה שוב תבעט לו בביצים, העיקר שניפטר ממנו אחת ולתמיד.

צילום: GETTYIMAGES
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק