זה חלק מהמשחק, לא?

תגובתו של אלי גוטמן לפנדל המפוקפק שנשרק לזכות קבוצתו, ב- 0:1 על בית"ר ירושלים. רוני לוי: "אנכ עוצר את עצמי מלומר את אשר על לבי, אבל ההרגשה רעה מאוד"

יום שלישי 19 אפריל 2011
מערכת TELESPORT
הפועל תל אביב העפילה הערב (שלישי) לחצי גמר גביע המדינה, אחרי 0:1 על בית"ר ירושלים. אחרי 87 דקות מאופסות, השופט אלי חכמון הורה על פנדל מפוקפק לזכות האדומים, תמוז כבש ועם השריקה לסיום החלה מהומה גדולה על כר הדשא.

אלי גוטמן אמר בסיום על התגרה ההӞונית, בה לקחו חלק שחקני שתי הקבוצות: "לא מובן לי האירוע הזה. צריך ללכת, ללחוץ ידיים, השחקנים של שתי הקבוצות. היה פה משחק, שתי קבוצות ששיחקו 4-4-2, שחקנים השקיעו על המגרש. השחקנים צריכים ללמד את הדור הבא שרואה אותם עכשיו בטלוויזה. לכו, לחצו ידיים, תתחӑקו".

על ההחלטה המפוקפקת של השופט אמר גוטמן: "זה חלק מהמשחק, לא?", והמשיך: "היום ראיתם הפועל ת"א מחויבת, שמשחקת בהתאם לעקרונות המשחק. שיחקנו נגד יריב טוב, שראוי להיות הרבה יותר מאשר בפלייאוף התחתון. ככה זה במשחקי ےביע המדינה. העיקר שאנחנו בחצי הגמר. יש לנו חלום גדול על דאבל, ונעשה הכל כדי לשמור עליו".

טוטו תמוז אמר: "ניצחנו, עלינו לשלב הבא, וזה מה שחשוב. היה פנדל ברור, אבל זה לא מה שחשוב. 0:1, וזה מה שחשוב. אומנם היה משחק מלאĠאמוציות, אבל הוא לא היה צריך להסתיים ככה. זה תסריט שלא יכולתי בכלל לחלום עליו, ועכשיו אני בחלום".

עמרי קנדה: "לא משנה אם הפנדל מוצדק או לא. שלטנו יותר מבית"ר. אנחנו מודעים ליכולת שלנו, אנחנו רחוקים מהשיא אۑל חייבים לכ"כ הרבה גורמים, להנהלה, לקהל. עלינו לחצי הגמר וזה מה שחשוב. היה משחק טעון והיה ברור שתהיה תגרה".

רוני לוי סיכם: "בסה"כ המשקוף פעמיים מנע מאיתנו לכבוש היום. הקבוצה עמדה יפה מאוד וחבל. לא הייתי ממߔר להרחיק על משיכה ביד, לא הייתי ממהר להרחיק ולשרוק פנדל. אמרתי לשופט שהשריקות פגעו בנו. היו עוד הרבה שריקות שלא היו נכונות. אני עוצר את עצמי מלומר את אשר על לבי, אבל ההרגשה היא רעה מאוד". 

"לא ראיתי את התגרה בסיום, רק ראיתי ששנә שחקני הפועל רצו להתגרות בקהל שלנו וברור שהשחקנים שלי ינסו לעצור אותם. חבל שזה מגיע לזה, אבל זה חלק מהכדורגל".

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק