אטלנטה תתגבר על משבר הביתיות?

ב-2008 היה האולם באטלנטה הכי ביתי בליגה. השנה האוהדים המקומיים הלכו נגד הקבוצה. הלילה אטלנטה תארח את אורלנדו בניסון לעשות 1-2 בסדרה, אבל כוכב אורלנדו דוויט הווארד, שחוזר הליӜה לעיר הולדתו, רוקם תוכניות אחרות

יום שישי 22 אפריל 2011
שלמה חסיד
אל הורפורד, האול סטאר פורוורד של אטלנטה, עדיין זוכר בבהירות את סדרת הפלייאוף ב-2008, כשקבוצתӕ שיחקה מול בוסטון סלטיקס העדיפה וניצח בכל שלושת משחקי הבית שלה- בזכות הקהל המדהים שלה.

"היה פה חשמל באוויר. מאז הקולג'ים לא ראיתי התלהבות כזאת של קהל. הם פשוט ניצחו בשבילנו את המ/חקים", נזכר הורפורד. "זו היתה חוויה של פעם ӑחיים, היום כבר אין דברים כאלה יותר".

ואכן, הקהל של אטלנטה נרגע. רוב המשחקים השנה ה"פילי ארנה" של אטלנטה היה ריק. הקבוצה גם הפסידה 17 פעמים בבית, וניצחה רק 24. בקיצור, מבצר גדול הוא כבר לא. הלילה מגיעה לשם אורלנדו, שמצבה בסדרה מەל ההוקס כרגע הוא 1-1.

לארי דרו, מאמן אתלנטה אמר: "בעבר היינו קבוצה בייתית מושלמת, עכשיו אנחנו טובים הרבה יותר בחוץ, כי בחוץ אנחנו מרגישים שזה אנחנו נגד שאר העולם. אם אנחנו רוצים לנצח בסדרה נצטרך להתחיל לנצח אצלנו בבית".

Ȋואכן מאזן החוץ של אטלנטה עומד על 20-21. השאלה הגדולה היא האם באמת נזכה לראות משהו ממה שקרה בפלייאוף של 2008, כשהקהל הבייתי בפילי ארנה נתן תצוגת תכלית כה רצינית.

דוויט הווארד, כוכב אורלנדו, שקלע 39.5 נק' בממוצע ו-19 ריב' בשני המשחקים הראשߕנים בסדרה, חוזר הלילה  לעיר נעוריו ואמר :"אנחנו רוצים להשתיק את הקהל המקומי עם שני ניצחונות שיכריעו את הסדרה".

משחק מספר 23: אטלנטה הוקס (2+) - אורלנדו מג'יק - ההימור 1 ביחס 1.65

תגובות

טלספורט בפייסבוק