80 אחוז מהקבוצות בעד הקיזוז

חשבתם שהקיזוז יבוטל בעונה הבאה? חשבתם שהעסקנים ישמעו לאוהדים? תחשבו שוב. מסתמן שראשי שתי הליגות הבכירות יצביעו בעד המשך הקיזוז

יום שני 25 אפריל 2011
דורון ברגר
ההתאחדות לכדורגל צפויה לערוך בקיץ הצבעה בעד או נגד המשך שיטת הקיזוז, אשר מופעלת בסיום 30 המחזורים של העונה הסדירה. הקיזוז הפך לאחד מנושאי השיחה העיקריים של התקשורת וקהל האוהדיߝ בשנתיים האחרונות, כשקיימת דעה כמעט אחידה בין נציגי אוהדי כל הקבוצות וכלי התקשורת כי הקיזוז אינו ספורטיבי.

אולם, נראה כי הסיכוי שהקיזוז אכן יבוטל מהעונה הבאה הוא נמוך ביותר. משיחות שנערכו לאחרונה בין ראשי הקבוצות ב-2 הליגות הבכירות מתברר כי כמעט כל ראשי המועדונים בעד המשך שיטת הקיזוז.

מכבי חיפה היא כמובן המתנגדת הגדולה לשיטת הקיזוז, אולם גם נשיא המועדון יעקב שחר יודע כי הוא בדעת מיעוט. 

בכיר בהתאחדות לכדורגל אמר ל-TELESPORT: "מכבי חיפה תמשיך ל۔יות בצמרת הכדורגל עם או בלי קשר לקיזוז. כל שאר הקבוצות תמיד יילחמו על משהו, או על מקום בפלייאוף העליון או על בריחה מהתחתית. לכולן מתאים להעביר את ההכרעה אל מחזורי הסיום. כך גם בליגה הלאומית, שם אף פעם ולא יכולה להיות קבוצה אחת שתשלוט בליגה במשך שנים, כיוון שזו שלטה עולה ליגה ואז נלחמת על חייה בליגה הראשונה".

בראיון בערב החג אמר יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון לעיתון "הארץ" כי שיטת הקיזוז תישאר בעונה הבאה, אך מה שכנראה יבוטל הוא הפלייאוף האמצעי, כשהכוונה של אבי לוזון היא להציע שבתום 30 מחזורים תפוצל הליגה ל-2 ליגות של 8 קבוצות, וייערכו 7 מחזורים. כמובן, אחרי קיזוז של 50 אחוז מהנקודות בתום העונה הסדירה. 

אגב, לוזון עצמו מתכוון להימנע בהצבעה על המשך הקיזוז מאחר והוא בעל עניין (אוהד מכבי פ"ת ובעבר יו&quůt;ר המועדון). לוזון ימשיך בכח את המסורת בה נמנע בהצבעה למינויו של גיא לוזון לתפקיד מאמן הנבחרת הצעירה.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק