8

האלופה פותחת את הפלייאוף

גליל גלבוע והפועל חולון' שתי הקבוצות שהדהימו את הכדורסל הישראלי בשלוש השנים האחרונות כשזכו באליפויות' פותחות את סדרת רבע גמר הפלייאוף ביניהן. המטרה: העפלה לחצי הגמר הפיינל פור

יום רביעי 27 אפריל 2011

 אם היו אומרים לכם לפני שלוש שנים שמפגש הפלייאוף בין גליל להפועל חולון יהיה מפגש בין שתי אלופות לשעבר, סביר להניח שהייתם חושבים שאנו משוגעים. אבל מאז הונהגה שיטת הפינל פור בישראל, גם זה קרה, והערב גליל גלבוע, שסיימה את העונה הסדירה במקום השני, והפועל חולון, שסיימה שביעית, יפגשו  במשחק הראשון של הפלייאוף לקראת הפיינל פור הישראלי.

גליל, אלופת המדינה, תתייצב אחרי סיבוב שלישי מצוין שכלל שבעה ניצחונות, כולל אחד מפואר במלחה על הפועל ירושӜים. חולון עם סיבוב שלישי מזעזע שכלל שבעה הפסדים, כולל אחד מביך במיוחד בבית לאשדוד בהפרש של 40 נקודות.

גל מקל הוא הברומטר של גליל, בעוד שמורן רוט הוא הברומטר של חולון. לשניהם ממוצע אסיסטים זהה של 7 למשחק, אבל רוט גם הוסיף לכך 14.5 נק' בממוצע ו-55 אחוז מהשדה.

גליל היא קבוצה שונה מאז הצטרפותו של מרקו קילינגסוורת'. גם חולון עברה השנה תהפוכות רבות בגלל אילוצים תקציביים, אבל המאמן שלה, דני פרנקו, יודע איך להכין לימונדה מהלימון הסחוט שבידיו.

לפני שנתיים נפגשו הקבוצות לסדרת פלייאוף מעולה שӜ חמישה משחקים שהסתיימה עם כרטיס של הגליל לפיינל פור. דבר כזה יכול לקרות גם השנה, כי הקהל של חולון שהולך אחריה לכל מקום הוא האקס פקטור שיכול לעשות את השינוי.

דני פרנקו אמר לקראת תחילתו של הפלייאוף: "הסדרה הזאת לא תיגמר בסߕויפ. אנחנו גם יכולים לנצח בחוץ. אנחנו לא מפחדים מהגליל, ונבוא להילחם". 

מאמן האלופה, ליאור ליובין, סיכם: "הגענו למאני טיים בכושר הטוב שלנו. אנחנו רוצים להיות בפיינל פור ולהצליח בו. לא נזלזל בחולון אבל אנחנו עדיߤים ואני מאמין שנעבור אותם".

תגובות

טלספורט בפייסבוק