גרנט יירד או שזהו תחילתו של נס

פרמייר ליג: ווסטהאם של אברהם גרנט צריכה לנצח את וויגאן ואז היא תגיע למחזור האחרון בפרמייר ליג עם סיכוי קלוש להישאר בליגה. כל תוצאה אחרת מלבד ניצחון וגרנט יירד כבר הערב ליגה

יום ראשון 15 מאי 2011
יואב ויכסלפיש

 כבר בנובמבר חשבו בווסטהאם, קבוצתו של אברהם גרנט,  שהמשחק הביתי נגד וויגאן יۦיל את העונה. חצי שנה אחרי, וניצחון חוץ בוויגאן הערב  עלול לא להספיק לפטישים, שחייבים שני נצחונות וגם הפסדים של ברמינגהאם ובלקפול.

 אחרי הניצחון 1:3 בסיבוב הראשון הובילה ווסטהאם בחמש נקודות על וויגאן וערב המשחק הנוכחי שתיהן מתחת לקו האדום, שני מחזורים לסיום העונה. שתי הקבוצות עלו יחד לפרמייר ליג לפני שש שנים ומשחקות בה ברציפות מאז, אבל אל תתפלאו אם שתיהן יפתחו את העונה הבאה בליגת המשנה. 

ווסטהאם ניצחה בארבעה מתוך חמשת המשחקים האחרונים בין הקבוצות אבל צברה רק שתי נקודות מߪוך 21 אפשריות בשבעת המחזורים האחרונים. וויגאן שמטה אפשרות לניצחון ביתי על אברטון לפני שבועיים, כאשר שני פנדלים לחובתה קבעו תוצאת תיקו. הקבוצה של רוברטו מרטינז מחזיקה בממוצע ההבקעה הנמוך ביותר העונה בליגה, יחד עם ברמינגהאם, שער בודד למשחק. היא צברה 10 נק' ӑעשרת המחזורים האחרונים אבל הפסידה רק פעמיים בשבעת המחזורים שקדמו להם. הקבוצה שמרה על שער נקי רק פעם אחת ב-2011, מול טוטנהאם ב-2 באפריל. 

להרכב ווסטהאם אמורים לחזור שני שחקני נבחרת אנגליה, הקפטן סקוט פארקר (אחרי ארבעה משחקים בחוץ) והבלם מתיו ߐפסון. מהרכב ווסטהאם ייעדרו קיירון דאייר ומארק נובל. מוחמד דיאם וצ'רלס נזגוביה בספק להרכב וויגאן.

הסטטיסטיקה מלמדת שווסטהאם טרם ניצחה העונה ללא סקוט פארקר וניצחון החוץ היחיד שלה ב-2011 הושג בפברואר, 1:3 על בלקפול. 

צילום:̠GETTYIMAGES

תגובות

טלספורט בפייסבוק