כדוריד: מכבי ראשלצ אלופה

יכולת אדירה של השוער סטראט שמרו על תיקו 18:18 בסיום מול אס"א תל אביב ומכבי ראשון לציון זוߛה באליפות שלישית ברציפות לאחר עונה אדירה. גלעד מאור: "אני מרגיש נהדר"

יום שלישי 17 מאי 2011
מערכת TELESPORT

 מכבי ראשון לציון השיגה שיוויון 18:18 ו-2:2 בסדרת הגמר-יד מול אס"א תל אביב וזכתה באליפות שלישית ברציפות ובדאבל לעונת 2010/2011 בזכות הפרש שערים עדיף. משמעות הזכייה היא גם הופעה במוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה, מקום שהצליחה מכבי לשריין לאלופת ישראל בזכות הישגיה בגביע איצ'ף. נתון מעניין נוסף לגבי הסדרה הוא שהיא הסתיימה ללא ניצחונות בית.

המשחק נפתח בצורה איטית והגנתית במיוחד, ורק בדקה החמישית הבקיע יוהן רושקה את השער הראשון. יואב נאמ۟, אריאל רוזנטל וגל אברהם הריצו את קבוצתם ל-1:6, אך פנדל של איציק חליפי ושערים של עידו טוראל ודן מירקוס החזירו את אס"א לתמונה – 4:7. חן בירנבאום ועמיר אהרון העלו ל-4:9, אך אלירן מצקי ודן נתן צמצמו ל-6:9 בדרך ל-7:11 בהפסקה.

במחצית השנייה Ӡתן, חליפי טוראל וסאריץ' השוו ל-12:12, וטוראל הפך ל-14:13 בשני שערים רצופים בדקה ה-43. הרחקה של סאריץ' לשתי דקות סייעה למכבי לחזור ליתרון 14:16, ועצירות של סטראט מול חליפי (פנדל) וסאריץ' מנעו מהכחולים להשוות, עד ששני שערים רצופים של נתן העלו את קבוצתו ל-18ĺ17, ומישה לוין מנע מרושקה להשוות בחזרה. דקה ו-20 שניות לסיום כבש מאריאן את השער האחרון. אולג בוטנקו לקח פסק זמן, חן בירנבאום הורחק לשתי דקות חצי דקה לסיום, ובשניות האחרונות עצר סטראט הן את חליפי והן את נתן והביא אליפות.

המאמן המנצח, גלעד מېור: "הדאבל הזה נולד כשהובסנו ב-11 הפרש בדרבי מול הפועל. משה רבנו שהביא את ישראל לארץ המובטחת ולא נהנה מזה היה כבר בתנ"ך, לא צריך עוד אחד".

בוטנקו: "סוף מאכזב לעונה גדולה. השחקנים שלי אולי לא אלופי הארץ̬ אבל בשבילי הם אלופי העולם. למרות הפציעות והקשיים היינו במרחק זריקה מהאליפות".

אריאל רוזנטל: "יוליאן השחקן הכי גדול ששיחקתי איתו. הוא הציל אותנו לא פעם ולא פעמיים. עוד לא היתה סדרה כזאת ולא היה קהל כמו שיש לנו. השאיפה שלי היא ללכת לספרד, אבל בכל מקרה לא אעבור לקבוצה אחרת בארץ".

סטראט: "אנחנו מפסידים ביחד ומנצחים ביחד. ביקשתי אזרחות, אם יתנו לי אקח".

עופר לוזון: "מחר נתחיל לעבוד לקראת העונה הבאה, אבל עכשיו – חגיגות!".

כבשו למכבי: יואב נאמן, אריאל רוזנטל, גל אברהם ופיליפ מאריאן 3 כל אחד, יוהן רושקה וחן בירנבאום 2, עמיר אהרון ועופר לוזון 1 כ"א.

לאס"א: איציק חליפי, עידו טוראל ודן נתן 5 כ"א, דן מירקוס, אלירן מצקי ומאריו סאריץ' 1 כ"א.

לאונߨד ינקו ואלי שהרבני שפטו בבית מכבי המלא ב-1,500 צופים.

תגובות

7

טלספורט בפייסבוק