יש תקווה לעונה הבאה

מכבי ת"א תנעל את עונת 2010/11 במשחק ביתי מול מכבי נתניה, כשהיא מקווה לסיים במקום השלישי ועם הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית. מוטי איווניר שואב עידוד: "הפלייאוף העליון היה מבחן טוב"

יום חמישי 19 מאי 2011
שלמה חסיד

רגע לפני שהם שמים מאחוריהם את עונת 2010/11, במכבי תל אביב ערכו היום (חמישי) מסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול מכבי נתניה בשבת. הצהובים מקווים לסיים במקום השלישי בטבלה והטומן בחובו כרטיס למוקדמות הליגה האירופית. 

המאמן מוטי איווניר, פתח ואמר: "המקום הכי גבוה שאנו יכולים לסיים בו הוא המקום השלישי, ובשביל זה נעבוד בשבת. אנחנו רוצים לצאת לפגרה בהרגשה טובה". 

"גולדהאר נמצא בארץ ואߠי מעריך שבשבוע הבא יתקבלו החלטות בנוגע לעונה הבאה. חשוב לשמור על רוב הסגל, לחזק בכמה עמדות כדי שתהיה לנו קבוצה חזקה יותר מהנוכחית. מעבר לכך, אנו רוצים ללכת בדרך מסויימת, הראנו חלק מזה בפלייאוף העליון וצריך להמשיך".

"יש לנו שחקנים טובים ואם נחליט שאחד לא מתאים, ההנהלה תמצא את הדרך לפתור את הבעיה. אנו רוצים להראות דרך של מועדון ששואף להיות מוביל בכדורגל הישראלי. אנו רוצים לתת לצעירים את ההזדמנות, לשלב אותם בסגל, אבל אנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיבנות רק על צעירים. הכוונות שלנו גם ברכש הם̠יותר בכיוון של שחקנים צעירים".

"כשאתה מגיע לקבוצה באמצע העונה זה לא כל כך קל כי צריך להסתגל מהר. בשלב מסוים הבנתי שמחוץ למועדון מדברים על מכבי במועמדת לאליפות, אבל אני הרגשתי שהיא לא מספיק חזקה. לכן חשבתי שהדרך היא לשלב צעירים שי۪חילו לצבור ניסיון. זה עלה לנו בהפסדים, היו תקופות של אכזבות אבל הפלייאוף העליון היה מבחן טוב שנותן תקווה לעונה הבאה".

"גם לפני שהגעתי ידעתי שמכבי זה מועדון שמייצר הרבה רעש תקשורתי. כמו בכל מקום, יש דברים טובים ופחות טובים. החכמה היא לשפר̠כמה שאפשר. לא תמיד המאמן אשם בכל מה שקורה. לפעמים, כשאתה יודע דברים אחרים ואנשים מדברים מבחוץ בלי לדעת זה קצת מרגיז אבל זה חלק מהעבודה".

ריף פרץ הוסיף: "כיף להיות חלק מהקבוצה הבוגרת וזו זכות, כי הרבה מאוד שחקנים מהנוער נӤלטים לקבוצות אחרות. אני יודע שהכול תלוי ביכולת של כולנו באימונים. מכבי תל אביב זה מועדון גדול ואם שחקנים צעירים משחקים, זה לא בגלל שיש שחקנים לא טובים אלא בגלל שלנו מגיע. אם הנוער זכה בדאבל, כנראה שיש שחקנים צעירים טובים במועדון".

יואב זיו וג'יזרמו ישראלביץ' ירצו עונש הרחקה בגין כרטיסים צהובים ולא יעמדו לרשותו של איווניר בשבת. רוני גפני ישוב מפציעה, וצפוי לתפוס את מקומו של זיו. קולאוטי ויצחקי עשויים למלא את מקומו של ישראלביץ', כל אחד מחצית. אלירן עטר לא התאמן ונמצא בספק למשחק, כשגם פאביצ'ביץ' בספק.

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק