המנהלת: לא לשבץ את ביטון

מנהלת הליגה פנתה באופן מיידי לאיגוד שופטי הכדורסל למנוע ממשה ביטון לשפוט בפיינל פו בעקבות העימות התקשורתי בינו לאלדד אקוניס, יוȦquot;ר בני השרון. איגוד השופטים: "אין טעם מקצועי לדון בזה"

יום ראשון 22 מאי 2011
שלמה חסיד

במנהלת הליגה יצרו היום (ראשון) לחץ על איגוד השופטים בכדורסל למנוע ממשה ביטון לשפוט באירוע השיא שߜ העונה הפיינל פור. הטענה של המנהלת היא העימות המתוקשר בין השופט ליו"ר בני השרון, אלדד אקוניס.

מנהלת הליגה מסרה בהודעה הרישמית: "אנחנו מגנים כל השתלחות בשופטי הכדורסל, יחד עם זאת אנחנו רואים בחומרה רבה את תגובתו של Ӟשה ביטון, אשר הינו בעל תפקיד האמור לשמור על טוהר מידות וניקיון כפיים".

יש לציין כי האחראי על שיבוצים למשחקים הוא איגוד השופטים, הכפוף לאיגוד הכדורסל ולא למנהלת הליגה. "אנו פונים ליו"ר איגוד השופטים, ראובן וירובניק, להימנע מלשבץ את הөופט משה ביטון למשחקי הפיינל פור שייפתחו ביום שלישי, עד לבירור הנושא כולו".

בתגובה עוד נמסר כי "המנהלת מתנצלת בפני ציבור אוהדי הכדורסל על ההתרחשות המיותרת הזו ערב משחקי הפיינל פור ומקווה שדברים מסוג אלה לא יגרמו נזק לליגת לוטו בפרט ולענף הכדורסל בכלל". 

גם באיגוד השופטים לא נותרו חייבים והגיבו במהרה: "עם כל הכבוד שיש למנהלת הליגה, היא איננה צד בשיבוץ השופטים ובהליכי משמעת נגדם. השופטים כפופים לאיגוד הכדורסל. בכל מקרה בני השרון איננה מעורבת בפיינל פור ולכן אין טעם ענייני או מקצועי לדון בשיבוצים למשחקים".

תגובות

טלספורט בפייסבוק