נוביצקۙ יסחוב את דאלאס לניצחון?

המלצת WINNER ל-NBA: משחק מס' 2 בגמר האן.בי.איי עומד בצל הפציעה באצבעו של כוכב דאלאס, דירק נוביצקי שטוען כי הוא כשיר לחלוטין. דווין וויד שהיה דומיננטי במחצית השניה מודאג מההגנה האזורית של המאבס. מי תנצח הלילה?

יום חמישי 02 יוני 2011
שלמה חסיד

פציעתו של כוכב דאלאס דירק נוביצקי באצבעו, היתה כמובן שיחת היום באימון המאבריקס ביום רביעי. נוביצקי כמובן לא יחמיץ את המשחק הלילה מול מיאמי היט בסדרת גמר האן.בי.איי, שהפסד של דאלאס בו יעלה את מיאמי היט ל-0-2 בסדרה, אבל הוא עלול להיות מוגבל במקצת, ויתכן שתהיה לכך השפעה על היכולת שלו במשחק. 

"כשהמשחק מתחיל והאדרנלין מתחיל לזרום אין חשיבות לפציעות כאלה", הרגיע נוביצקי. "אני לא חושב שתהיה לכך השפעה על היכולת שלי במשחק&quoŴ;. מי שלא משתכנע מדבריו של הגרמני הוא כריס בוש ממיאמי שאמר: "ברור שלפציעה כזו יש משמעות. נוביצקי הוא המוציא לפועל של דאלאס, והוא לא יהיה אותו שחקן עם אצבע שבורה".

דאלאס מוצאת את עצמה בסדרה זו כשלראשונה בפלייאוף העונה היא מפגרת ۑסדרה כלשהי. ההפסד במשחק הפתיחה למיאמי קטע רצף של חמישה ניצחונות חוץ רצופים של המאבס, שיודעים כי הגיע להם להפסיד במשחק הראשון. 

מאמנם ריק קרלייל אמר: "משחקים כאלה מנצחים עם רצון ואמונה. מיאמי היתה יותר אגרסיבית וניצחה את המשחק בצדק". מיאמי קלעה 11 פעם מחוץ לקשת השלוש במשחק, דבר שדאלאס לא הצליחה לעשות בכל משחקי הפלייאוף העונה. דאלאס קלעה באחוז נמוך שעמד על 37.3 במשחק הראשון וקיבלה רק 17 נקודות משחקני הספסל.

ג'ייסון טרי מדאלאס קלע 12 נק' במשחק הראשון, כולן במחצית הראשונה כשנשמר אישית על ידי לברון ג'יימס, דבר שהפתיע מאוד את דאלאס שציפתה כי לברון ישמור אישית על נוביצקי. למרות הכול המאבריקס הובילו בשמונה נקודות ברבע השלישי והיו במשחק עד חמש דקות לסוף, כשלברון, בוש ודווין וויד לא מצליחים לספק לקהל שלהם את ההצגה שרצו לראות מߔם. לברון ניצח במשחק הזה בפעם הראשונה בחייו משחק בגמר האן.בי.איי ואמר: "אין סיבה שלא נעשה 0-2 בסדרה וניסע לדאלאס בראש יחסית שקט, כשהלחץ יעבור כולו לצד שלהם".

דאלאס הצליחה להאט את קצב המשחק של מיאמי במשחק הראשון כשעברה מהגנה אישית לאזەרית, ומיאמי קלעה רק ב-38.8 אחזו במשחק הראשון. דווין וויד היה הדומיננטי במחצית השניה, דבר שהזכיר את סדרת הגמר מ-2006. "אנחנו חייבים לחזור לשחק את המשחק הרגיל שלנו בהתקפה", סיכם וויד. "נצטרך למצוא תשובה לטקטיקה ההגנתית שלהם".

̍ דאלאס הצליחה להישאר בתמונה במשחק הקודם, למרות שלא קיבלה כמעט בכלל תרומה מהשחקנים המשלימים של נוביצקי כמו ג'ייסון טרי, ג'יי בריאה וסטויאקוביץ. עם מעט יותר תרומה מהם, דאלאס תוכל לעמוד בליין להימור זה ואף לגנוב ניצחון חוץ כפי שעשתה כבר לא פעם בפלייאוף של המӢרב. 

משחק 78: מיאמי - דאלאס (5+). ההימור: 2


תגובות

7

טלספורט בפייסבוק