אין לנו מה לחפש ביורו

גם אם נבחרת ישראל תעפיל לטורניר (ואין בבמת סיכוי שזה יקרה), אנחנו נובס בו שוק על ירך. צריך לומר את האמת - אין לישראל מה להציע בבמה הכי חשובה של הכדורגל באירופה

שבת 04 יוני 2011
שלמה חסיד

 אז מה אתם אומרים, מה יהיה נגד לטביה? ננצח, נפסיד, נעשה תיקߕ? אתכם אולי זה מעניין, אבל אני הפסקתי להתרגש, ומצידי שנקבל תבוסה. אני יודע דבר אחד - לישראל אין מה לחפש ביורו. היא לא ברמה של הנבחרות הטובות ביבשת.

כדאי שנפסיק לשקר את עצמנו. אין כאן באמת כדורגל. השחקנים שלנו לא מקצוענים, וכל שיטוט מקרי בתל אביב עӜול להתקיל אותך עם הכוכב האהוד שלך כשהוא בולס סביח נוטף שמן, ומרטיב הכל עם קולה. המאמן הלאומי שלנו מכונה "ליצן", העסקנים מאוסים, ובמצב הדברים הזה פשוט אין לנו מה לחלום על ההעפלה, כי גם אם במקרה האופטימי נשתחל איכשהו לטורניר היוקרתי, אנחנו נובס שםȠשוק על ירך.

במקום לחלום על פנטזיות רחוקות כמו ההעפלה ליורו, כדאי שנעשה פריש מיש עמוק בכדורגל שלנו. כדאי שנבין שבלי טיפול שורש יסודי בגילאים הצעירים פשוט אין לכדורגל שלנו זכות קיום. ובמקום לשלם הון תועפות לשחקנים זרים שלא מצדיקים את אשרת התייר שלהםȠבישראל, הגיע הזמן להפנות את המשאבים לגידול הדור הבא שלנו, ולהתמקד במחלקות הצעירות.

כי רק אם נבנה מתקנים ברמה, נמנה את המאמנים המתאימים, ונדאג שהילדים שלנו יגדלו בתנאים דומים לאלה שיש לשחקנים האירופים - אולי בעוד עשרים שנה נוכל להסתכל לגויים בלבן של העיניים, ונדע שיש לנו סיכוי לא רק להעפיל ליורו אלא גם להצליח בו.

בינתיים כל השטיקים לא הוכיחו את עצמם. הבאנו מאמן זר והוא התברר בתור טרח זקן שהגיע הנה בקומבינה. אנחנו כבר 15 שנה תלויים ברגליים של בניון, אבל תמיד כשצריך אותו הטאלנט שלנו פצוע. אבי ۜוזון חשב שהקשרים שלו באופ"א יקדמו קצת את הענף שלנו, אבל בינתיים הקרבה שלו לגורמים המשפיעים מסדרת לו כיבודים, ולנו כלום.

כולם יודעים שאין קיצורי דרך בחיים, ואם קברניטי הכדורגל שלנו הם אלי טביב, מיץ' גולדהאר, ארקדי גאידמק ותומר סיני - בואו לא נ۪פלא שאף אחד באירופה לא מתרגש מהנבחרת המצחיקה שלנו, חוץ מאיתנו כמובן.

תגובות

טלספורט בפייסבוק