ישראל נכנעה לצ'כיה 72:56

אליפות אירופה: חניכותיו של אלי רבי לא יכלו לסגנית אלופת העולם, ורשמו הפסד צפוי במשחק הראשון של הטורניר. ביום ראשון תתמודד ונבחרת הישראלית מול בלארוס ובשני תפגוש את בריטניה

שבת 18 יוני 2011
מערכת TELESPORT

נבחרת הנשים בכדורסל פתחה במוצאי שבת את אליפות אירופה בפולין מול סגנית אלופת העולם צ'כיה, עם הפסד 72:56 במסגרת בית ב' של הטורניר.

אחרי שרשמה 17 הפסדים רצופים באליפויות אירופה לאורך השנים האחרונות, מאז הניצחון שהושג בשנת 1991 נגד צ'כוסלובקיה, ישראל פגשה יריבה חזקה ממנה בהרבה וכשלה מולה, אך לא התפרקה ולא התבזתה.

מחר תתמודד הנבחרת הישראלית מול נבחרת בלארוס, שגברה הערב 40:55 על נבחרת בריטניה, אותה יפגשו חניכותיו של רבי ביום שני.  

אלי רבי סיכם: "לירון לא נכנסה למשחק, ואין לנו את הפריבילגיה לא לקבל נקודות ממנה. זו יריבה מאוד גבוהה וקשה לייצר מולה נקודות. אני לא לוקח הרבה מהמשחק הערב. הבנות נותנות את כל מה שיש להן לתת, ואי אפשߨ לבוא אליהן בטענות".

שי דורון, שרשמה 16 נקודות, הוסיפה: "זה מתסכל. המשחק היה נראה אחרת אם עוד שלשה שלנו היתה נכנסת פה ושם, אבל לא הצלחנו להכניס את הכדורים האלה. לא ננצח משחקים בלי איזון בהתקפה. אנחנו נבחרת שיכולה וצӨיכה לקלוע. זה טורניר שצריך זכרון קצר בו, אנחנו שוכחות את המשחק הזה לקראת בלארוס מחר".

מהלך המשחק:

אלי רבי העלה בחמישייה הראשונה של ישראל את לירון כהן, שי דורון, לייני סלווין, ליעד סואץ-קרני וקטיה לוויצקי, והן פתחו בנחישות, בדרך ליתרון 2:8, כשעל מלוא הנקודות חתומות דורון וסואץ-קרני. הצ'כיות קטעו את המומנטום של ישראל כשירדו לפסק זמן, ולאחריו השלימו ריצת 0:10 בדרך ליתרון 10:14. בתום הרבע- 12:19 לצ'כיה.

הצ'כיߕת המשיכו לעשות על הפרקט ככל העולה על רוחן, ובזכות שליטה מוחלטת בכדורים החוזרים, רצו ליתרון דו ספרתי- 12:24. הבנות של רבי חזרו למשחק וצימקו ל- 28:20, אך היריבות מיהרו להגדיל שוב את הפער ובהפסקת המחצית הורה לוח התוצאות על 22:32 לנבחרת הצ'כәת.

ישראל פתחה את המחצית השניה בדומה לזו הראשונה וצימקה ל- 32:24, אך צ'כיה הגיבה עם ריצת 0:9 וברחה ליתרון 25:41. הפער המשיך לצמוח ועלה לכדי 29:47, כשגם שלשה של גנור ושתי נקודות מהקו של אפשטיין לא שינו את המומנטום של הצ'כיות, שהוליכו בӪום 30 דקות בתוצאה 36:52, למרות שלשה של כהן עם הבאזר.

הישראליות לא הרימו ידיים למרות ההפרש הגדול והמשיכו לנסות לנגוס בו, כשגנור ושפיר קיבלו את הקרדיט ולא היססו לקחת אותו. כמעט 5 דקות בתוך הרבע האחרון, שלשה של סואץ-קרߠי צימקה את הפער למינוס 10- 57:47 לצ'כיה. בהמשך עלתה סגנית אלופת העולם ליתרון 48:63, ומשם הדרך לניצחון 56:72 לא היתה ארוכה במיוחד.


צילום: FIBA Europe.

תגובות

7

טלספורט בפייסבוק