היום: בריטניה רוצה להרוס את החלום

למרות שתי התבוסות מול צ'כיה ובלארוס, ניצחון של החניכות של ېלי רבי (16:00) מול בריטניה החלשה, ישלח אותן לשלב הבתים השני. אלי רבי: "מבחינתנו אליפות אירופה מתחילה היום ואני מקווה שהיא לא תסתיים"

יום שני 20 יוני 2011
יואב ויכסלפיש

 נבחרת הנשים של ישראל הובסה בקלות ע"י צ'כיה ובלארוס בשני משחקי הפתיחה שלה ביורובאסקט. אולם, למרות זאת, ניצחון של הישראליות היום (16:00) מול בריטניה החלשה ישלח אותן לשלב הבתים השני, זאת מאחר וגם בריטניה הפסידה את שני משחקיה מול בלארוס וצ'כיה.

אם ישראל תנצח היא תעלה יחד עם צ'כיה ובלארוס לבית עם רוסיה, ליטא וטורקיה, כשהיא סוחבת איתה מאזן של שני הפסדים וללא ניצחונות. אם היא תפסיד את משחקה השלישי וה-20 ברציפות באליפויות אۙרופה, היא תודח מהטורניר ותשוב ארצה.

אומנם ישראל הושפלה אתמול ע"י בלארוס כשהפסידה 68:41 אך גובה התבוסה די מטעה. אלי רבי, שהבין כי את הבלארוסיות הוא לא ינצח, נתן מנוחה ברבע האחרון ללירון כהן ושי דורון, כדי לאגור כוחות למשחק החשוב באמת מול ߔבריטיות.

מול בריטניה, המשחק צפוי להיות שקול לחלוטין. החניכות של אלי רבי פגשו פעמיים בעבר את הבריטיות ויצאו עם ידן על העליונה. הבעיה הגדולה של ישראל היא הנחיתות מתחת לצבע והעדר המאסה. ישראל לקחה בממוצע 32 ריבאונדים בשני משחקיה עד כה (הכי נמוך ۑטורניר) לעומת 39.5 של הבריטיות. כדי לנצח ישראל צריכה לנצל את האחוזים המחרידים של הבריטיות בטורניר הזה ולעקוץ בהתקפות מעבר מהירות.

השחקנית אותה ישראל תצטרך להגביל היא ג'ואנה לינדהאם, לה יש ממוצע של 9 נקודות למשחק. יכולת  טובה מצידן שӜ לירון כהן ושי דורון, תסלול את דרכה של ישראל לשלב הבא.

נבחרת בריטניה עושה השבוע היסטוריה כשהיא מופיעה  לראשונה באליפות אירופה בכדורסל לנשים. הטורניר הוא לא רק הזדמנות להפוך לנבחרת לגיטימית בכדורסל האירופאי, אלא גם קריאת השכמה שנה לפߠי הטורניר האולימפי אותו תארח הנבחרת. 

הנבחרת נשארה בדרג הבכיר בעקבות אישור מיוחד, למרות שנשרה ממנו לפני מספר שנים. מעטים נתנו לנבחרת סיכוי להעפיל לאߜיפות שתיערך בפולין אבל היא עשתה זאת להפתעת רבים. זמן רב חלף מאז ההפסד הביתי לסלובקיה בפתיחת המוקדמות. 

בריטניה הצליחה להתעשת והמאמן טום מאהר לא הרשה לשחקניות שלו לשקוע בצער, ותוך כמה ימים השמש זרחה מעליהן.

אין ספק שבריטניה היא הנۑחרת המשתפרת של השנים האחרונות ובמוקדמות היא הקדימה שתי נבחרות שנשבו עדיפות עליה בהרבה, כמו סלובקיה ואוקראינה. המסקנה היא שאסור לזלזל בהן, מה עוד שנטלי סטפורד ולינדהאם (מימין) חזרו לסגל. למרות ההגרלה הקשה עם בלארוס וצ'כיה, שתיים מארבע הראשונות באליפות העולߝ, 

צילומים: FIBA EUROPE

תגובות

7

טלספורט בפייסבוק