מסתמן: הפועל פת תפתח במינוס 9 נקודות

עתה ברור כי גם אם לא יוגש כתב אישום, גל חצור ותומר סיני סיימו את דרכם בהפועל פ"ת. הקבוצה בדרך לפירוק שיחייב הەרדת נקודות ליגה בעונה הבאה

יום שלישי 21 יוני 2011
שלמה חסיד, אסף בילגורי

פרשת "הכדור המרכזי" בהפועל פ"ת הולכת ומסתߑכת. לפי החשד, הבעלים של הפועל פתח תקווה, תומר סיני שילם לשופט כדורגל כדי להטות תוצאות. מעצרם של סיני וגל חצור הוארך בחמישה ימים.

אלא שהפועל פתח תקווה היא גם קבוצה בליגת העל. כזכור, המועדון חייב להגיש ערבויות כספיות לבקרה התקציבית עד סוף ۔חודש, אחרת לא מן הנמנע שהמועדון יילך לפירוק. נכון לעכשיו אין סיכוי ששום איש עסקים יקח את הקבוצה במצבה הנוכחי כאשר בעלי הקבוצה נחקרים במשטרה ולמועדון יש חובות גדולים.

אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, תחל בתחילת החודש הבא בהליכי פירוק שמשמעותו הפחתה מיידית של 9 נקודות ומינוי מפרק, מהלך שבמצבה של הפועל פ"ת עשוי להיות חיובי לאור ההתפתחויות האחרונות.

בעקבות הליך הפירוק שעברה בית"ר ירושלים  לפני 10  שנים (אחרי פרישתו של גד זאבי)  והליך דומה שעברה הפועל חיפה אחרי מותו өל רובי שפירא, הוחלט בהתאחדות לשנות את תקנון האליפות ורישום הקבוצות.

על פי השינוי, מלפני שבע שנים, קבוצה שנכנסת להליך של פירוק, מורדים לה באופן מיידי 10 נקודות ליגה.  אם לסיום העונה נותרו עוד פחות מעשרה מחזורים, או אם הליך הפירוק נעשה בזמ۟ פגרת המשחקים, מורדים לקבוצה 9 נקודות ליגה, החל מהעונה הבאה.

ההתאחדות לכדורגל פירסמה הודעה בעניין הפועל פ"ת: "ההתאחדות לכדורגל עוקבת באופן רציף אחר החקירה בעניינה של הפועל פ"ת, בעליה ומנהליה. אנו מתעדכנים הן באמצעות משרד החקירו۪ ויצמן יער ופועלים גם לקבלת מידע ע"י גורמי אכיפת החוק המוסמכים לכך. במקרים בהם מדובר בחשדות לעבירות פליליות, מחוייבת ההתאחדות להמתין עד לקבלת ממצאי החקירה הסופיים ומיצוי ההליכים בטרם תוכל לפעול".

תגובות

טלספורט בפייסבוק