רשמית: יאמר עוזב את מכבי נתניה

הבעלים הגרמני כינס היום מסיבת עיתונאים והעביר את הבעלות על הקבוצה לגיל לב וקובי בלדב: "מעביר את הקבוצה ממעמקי הלב, באתי כיהודי תמים"

יום שלישי 21 יוני 2011
שלמה חסיד
 דניאל יאמר, הבעלים הגרמני שרכש ב-2007 את מכבי נתניה, כינס היום (ג') מסיבת עיתונאים והודיע רשמית על עזיבתו את המועדון והעברת הבעלות לידי הנשיא גיל לב וחבר ההנהלה קובי בלדב.

יאמר אמר היום: "הגעתי כיהודי מאוד תמים שרק רוצה לבוא ולעשות טוב. בחרתי בספורט על פני פוליטיקה כי רציתי להנות. בחרתי במכבי נתניה כי כיהודי באירופה אתה גודל שיש רק 'מכבי'. גם הפועל תל אביב הߕצעה לי, אבל לא ידעתי מה המשמעות של המילה 'הפועל'. אני מעביר את הקבוצה לגיל ולקובי ממעמקי הלב. יכולתי לבקש כסף, יכולתי לדרוש בעלים אחרים, אבל לא רציתי. נהניתי כאן, היה לי פה נהדר ואני רוצה להודות לכל אנשי המועדון. אני עוזב בלב שלם".

יאמר הוסיף: "אני לא מרגיש שנכשלתי למרות שלא זכינו באליפות או בגביע. הרבה אנשים משקיעים הרבה כסף ולא מגיעים להצלחות שלנו. אני לא רוצה להגיד שהתאכזבתי מההישגים. אני לא חושב שעשינו דברים לא נכונים. תמיר כהן, אלמוג כהן, זאב חייӞוביץ' ואבי סטרול יצאו מכאן לאירופה, גידלנו את אוראל דגני, דלה ימפולסקי.".

הבעלים התייחס גם לאוהדי הקבוצה: "רציתי לעשות שינוי, אבל הצורה בה השינוי התקבל על ידי חלק מהאוהדים מעלה מחשבות האם אנחנו עושיӝ את הדבר הנכון. היו לי שומרי ראש מול הבית וזו לא הדרך בה אני רוצה שהילדים שלי יגדלו. אני לא רוצה שהמשפחה שלי תסבול, שיזרקו לי אבנים על החלונות. הייתי צריך להתנתק, למרות שלא הפסקתי לאהוב את הקבוצה. היו תקופות בהן לא יכולתי להגיע למגרש ולפגוש את הקהל".ȼbr/>
בשתי העונות הראשונות של יאמר כבעלים של הקבוצה, הוליך ראובן עטר את המועדון למקום השני ולהופעה היסטורית בגביע אופ"א. שנה מאוחר יותר ניסה יאמר להתקדם שלב אחד והביא לקבוצה שם כמו ולותר מתיאוס, המנג'ר הגרמני שלא הצליח לשחזר את ההצלחӔ של ראובן עטר.

בעונה החולפת שיחקה נתניה בתקציב מינימום, אך למרות זאת ראובן עטר הצליח להוציא מים מהסלע והקבוצה פיספסה רק במעט הופעה נוספת באירופה והצליחה להתברג לפלייאוף העליון.


תגובות

טלספורט בפייסבוק