8

הקרב על ראשות בית א'

המלצת WINNER לקופה אמריקה: נבחרת האלביסלסטה מחפשת ניצחון ראשון בטורניר, לאחר התיקו המאכזב מול בוליביה. אם מסי וחבריו לא ישיגו את 3 הנקוӓות מול קולומביה, אנחנו לא מקנאים בבאטיסטה

יום רביעי 06 יולי 2011
ארז דיקפלד
 בנוסף להיותה הזוכה במספר הרב ביותר של פעמים בקופה אמריקה, 14 פעמים בזהה לאורוגוואי, ארגנטינה היא גם המארחת של טורניר הקופה אמריקה השנה. ואם ניזכר במשחק הפתיחה המהוסס שלה מול בוליביה, משחק שהסתיים ב-1:1 הודות לקון אגוארו המחליף, אפשר להבין לבד עד כמה מפלס הלחץ בנבחרת של באטיסטה גבוה.

ארגנטינה היא כמובן פייבוריטית ברורה לזכות בקופה אמריקה, ובוודאי שבראשות בית א', אבל התיקו מול בוליביה ביום שבת לפנות בוקר עשוי לטרוף את הקלפים. כעת על ארגנטינה לנצח את קולומביה ובוודאי שאת קוסטה ריקה החלשה במשחק הנעילה של שלב הבתים, אחרת היא עלולה להעפיל מהמקום השני בלבד, ואז המפגש מול ברזיל יגיע עוד לפני משחק הגמר.

כפי שנכתב ב-TELESPORT עוד ביום שני, סרחיו באטיסטה, מאמן נבחרת ארגנטינה לא צפויĠלערוך שינויים בהרכב. אם ייערך שינוי בכל זאת, זה צפוי להיות קון אגוארו שיזנק להרכב על חשבונו של אזקיאל לבאצי. 

מהצד השני, קולומביה הייתה רחוקה מלהרשים מול קוסטה ריקה שנותרה ב-10 שחקנים כבר בדקה ה-27, אבל עשתה את העבודה והשכילה לקחת את 3 הנקודות. קוסטה ריקה הגיעה לארגנטינה בסגל צעיר מיוחד, הגיל הממוצע של קוסטה ריקה עומד על 22-23, ובכל זאת קולומביה מצאה את הרשת פעם אחת בלבד, בתוספת הזמן של המחצית הראשונה.

כעת, ברור לשני מאמני הנבחרות שניצחון משמעותו העפלה לשלב הבאȠמהדלת הראשית, כשלקולומביה גם נקודה בהחלט עשויה להספיק. אך האם פלקאו וחבריו מסוגלים לנצח את ארגנטינה על אדמתם? ב-2 המפגשים האחרונים בין הנבחרות במסגרת מוקדמות מונדיאל 2010, ניצחה כל נבחרת על אדמתה. בקופה אמריקה 2007 הסתיים המשחק בניצחון של הארגנטۙנאים, 2:4.

כפי שנאמר בפתיחה, הלחץ על ארגנטינה מורגש. גם ליונל מסי, על אף שתופקד מעט רחוק מהשער, אינו מצליח לספק את הסחורה בדרך קבע כשהוא במדי הנבחרת הארגנטינאית. השחקן הטוב בעולם, השחקן הצעיר מרוסאריו חייב לקחת על עצמו את המשחק מול קולומביה וߜהשתיק את המבקרים חד משמעת. לפחות לבינתיים.

גם באטיסטה מודע לקושי של שחקניו לפקד תחת לחץ ומול הקהל הביתי. הרצון שלא לאכזב את הקהל הגדול וכן המשחק עם הגב אל הקיר יעשו את העבודה עבור מסי וחבריו, שימצאו את הרשת כבר במחצית הראשונה במטרה שלא להילחץ אחרי 20 דקות מאופסות, וישיגו את הניצחון הראשון בקופה אמריקה. לאמיצים ביניכם, היינו ממליצים גם לנסות את ליונל מסי במאצ' מול פלקאו.

משחק מספר 49: ארגנטינה-קולומביה(1+). ההימור: 1 ביחס 1.7.

תגובות

טלספורט בפייסבוק