ברזיל מפנטזת על גביע העולם

רבע גמר מונדיאל הנשים: ברזיל וארה"ב ייפגשו הערב לרבע גמר מסקרן במיוחד, בו משתתפות 2 מועמדות עיקריות לזכייה בגביע העולמי. האם 2011 זו השנה של הסלסאו, או שגביע העולם הראשון יאלץ להמתין?

יום ראשון 10 יולי 2011
ניר לשם

שתיים מנבחרות הנשים הטובות בעולם, ברזיל וארה"ב, נפגשות הערב (18:30) לדו קרב על מקום בחצי גמר גביע העולם לנשים גרמניה 2011, משחק שייערך בעיר דרזדן.
שתי הנבחרות דורגו לפני תחילת הגביע העולמי במקומות הראשון והשלישי בהתאמה בדירוג של פיפ"א, ואכן קיימת סבירות גבוהה שזוכה בטורניר תהיה השורדת במשחק הנוכחי.

מעמד רבע הגמר אינו זר לנבחרות ברזיל וארה"ב, ואף במפגש ביניהן בשלב זה אין כל חדש. במונדיאל שנערך בסәן בשנת 2007, אחרי שסיימה את שלב הבתים עם 100 אחוזי הצלחה פגשה נבחרת ה"סלסאו" את האמריקאיות ברבע הגמר, בו ניצחו הברזילאיות שהמשיכו עד גמר הגביע שם הפסידו לנבחרת גרמניה.

שנה אח"כ הגיעה הנקמה של ארה"ב בגמר האולימפיאדה. אחרי 9Ȱ דקות משעממות שנגמרו ב0-0, הצליחו האמריקאיות לכבוש בהארכה, ניצחו 1-0 ולקחו את הגביע.

ארה"ב הינה שיאנית הזכיות עם שני גביעי עולם ושתי מדליות זהב באולימפיאדות. בטורניר הנוכחי היא סיימה את שלב הבתים במקום השני בבית ג'. אחרי פתיחה מצויינת עם שני ניצחונות על קולומביה וקוריאה, היא איבדה נקודות יקרות שלשום מול שבדיה המושלמת, 2:1 שהעניק לנבחרת האירופית את ראשות הבית.

למרות השם הגדול, ברזיל עדיין מחפשת את הנפת הגביע הראשונה. הברזילאיות סיימו את שלב הבתים בבית ד' בצורה חלקה עߝ שלושה ניצחונות קלים על אוסטרליה, נורבגיה וגינאה, זאת לצד כדורגל אטרקטיבי במיוחד ואף הגדילו לעשות כששמרו על שער נקי לכל אורך הטורניר עד כה. 

כאמור, אומנם לנבחרת ברזיל אין עדיין זכייה בגביע העולם אבל היא נחשבת לאחת מהנבחרות החזקות בעולם וߑעשר שנים האחרונות הן מגיעות כמעט בכל טורניר לאחד מארבעת המקומות הראשונים.

מפגש זה מביא לנו משחק בין שני סגנונות משחק שונים לחלוטין, מצד אחד הכדורגל השמח והטכני של הברזילאיות ומצד שני הפיזיות והאתלטיות של האמריקאיות. מה שבטוח שלנו מצפה מפגש מעניין ߕמהנה ברבע הגמר, ואנו מעריכים שהסיום יהיה בדומה למשחק שנערך בין השתיים באולימפיאדה- תתכוננו ל-120 דקות של קרב על מקום בחצי הגמר.

משחק מספר 14: ברזיל-ארצות הברית. ההימור: X ביחס 2.8
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק