קפטן במשבר

בעיצומה של עונת 2010/11 ספגה מכבי חיפה תבוסה של 4:1 מול הפועל ת"א. השבוע, במשך 60 דקות נראתה האלופה כמו צל של עצמה מול יריבה בוסנית זלשה. מה היה הפיתרון בשני המקרים? הרמז נמצא בכותרת

יום חמישי 14 יולי 2011
אסף בילגורי

מכבי חיפה זכתה באליפות די מרשימה בעונה שעברה והחזירה לעצמה את התואר שנגזל ממנה ע"י הפועל ת"א ושיטת הקיזוז. עונת 2010/11 היתה ברובה עונה בשליטה מוחלטת של הפועל ת"א הדאבליסטית. ב-28 בפברואר הגיעה חיפה למשחק העונה בבלומפילד מול הפועל ת"א וחטפה 4:1 משפיל ומהדהר. ההפסד הזה גרם לזעזוע בקבוצה, אבל הוא גם גרם לתפנית חיובית מאוד בעונה של חיפה. 

"אני מוגבל בגלל הפציעה ויכול להיות שהנוכחות המוגבלת שלי מפריעה לקבוצה&quɯt;. כך אמר יניב קטן, קפטן הקבוצה יממה לאחר אותו הפסד משפיל להפועל ת"א. קטן, שנראה כמו צל של עצמו ובקושי תיפקד בשל הפציעה הטורדנית בגבו, פינה את מקומו בהרכב לטובת מוחמד גאדיר ובהעדרו של "הכוכב" חיפה פשוט דרסה את הליגה, השיגה ניצחונות ללא הפסӧה והבטיחה לקראת שלהי העונה את תואר האליפות הכל כך מוכר לה.

עונת 2011/12 נפתחה ביום רביעי רשמית עבור האלופה עם משחק, קל על הנייר מול בוראץ' במסגרת מוקדמות ליגת האלופות. יניב קטן, שלא מצליח להשאיר את הפציעה מאחוריו, חזר על אותה מנטרה ובמסיבת עיתונאים לפני המשחק הצהיר: "אם לא אהיה כשיר, לא אשחק". ולמרות שהוא סובל עדיין מאותם כאבים, קטן פתח מול בוראץ' ושוב נראה חיוור והתקשה להשפיע על המשחק של קבוצתו שנראתה רע מאוד. 

במצב של 1:1 כשחלומות ליגת האלופות נראו רחוקים מאוד, ביצע אלישע לוי חילוף נדיר בדקה ה-60 כשהוציא את יניב קטן והכניס את שחקן הרכש דלה ימפולסקי. מאותו רגע חיפה התחילה לשטוף את המגרש. ימפולסקי כבש ובישל, גולסה כבש ובישל פעמיים וחיפה הביסה את בוראץ' 1:5 והבטיחה את עלייתה לשלב הבא.

קצת קשה להודות בכך, ېבל אם יניב קטן לא היה מפנה את מקומו עוד בשלהי העונה שעברה, סביר מאוד להניח שחיפה לא היתה זוכה באליפות עם שחקן פצוע בהרכב וחמור מכך, היא גם לא היתה מנצחת אתמול את בוראץ' והיתה נפרדת מהמפעל מוקדם מהצפוי. השאלה שלי היא מתי כבר ייפול לאלישע לוי האסימון והוא יߔיה אמיץ מספיק כדי לקבל החלטה בנושא יניב קטן ולא לחכות שהקפטן שלו יגזור את דינו שלו עצמו.

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

טלספורט בפייסבוק