תיירי הנרי מתוסכל מה-MLS

החלוץ הצרפתי בן ה-33 מתחיל להתחרט על החӜטתו לעבור לליגה האמריקאית? כך זה נראה עפ"י התבטאויותיו האחרונות של החלוץ על מדיניות הליגה והתקשורת המקומית: "נמאס לי, אין לי יותר מה להגיד. הכי חשוב שננצח"

שבת 16 יולי 2011
ניר לשם

 סימני ייאוש מתגלים לאחרונה אצל החלוץ האגדי, תיירי הנרי שהצטרף לקבוצת ה-MLS, ניו יורק רד בולס בשנה שעברה היישר מאלופת אירופה, ברצלונה.

הצרפתי האגדי התלונן לאחר האימון האחרון על משטחי הדשא ברוב האיצטדיונים בליגה.
כידוע ברוב האיצטדיונים בליגה הדשא הינו דשא מלאכותי, ולא דשא רגיל כפי שנהוג לשחק עליו בעולם.  דשא זה גורם לפציעות של שחקנים בשכיחות גבוהה וכבר כמה וכמה שחקנים התלוננו על כך בעבר, במיוחד אותם שחקנים שהגיעו מבחוץ ەהיו רגילים לשחק על משטחים רגילים.

כשנשאל הנרי אם ישחק במשחק הבא, ביום רביעי הקרוב מול קולרדו, השיב החלוץ בשאלה: "יש שם דשא מלאכותי?" כאשר הכתב ענה לו שהמשטח בקולרדו הוא מדשא רגיל, הנרי השיב שישחק.

החלוץ עוד הוסיף:"אולי אני צۨיך להזכיר מעבר לכך, שזה לא היה טיפשי מצידי שאמרתי בעבר שמשטחי הדשא המלאכותי יהיו אחד מהקשיים הגדולים שלנו העונה בליגה".

אחד ההיבטים המעניינים והמוזרים בנושא הוא ההיענות של הנהלת הליגה לדרישות הקבוצות הזרות שבאות לשחק בארה"ב לדשא רגיל. כאߩר מנצ'סטר יונייטד שיחקו מוקדם יותר השבוע מול ניו אינגלנד כחלק מסיבוב המשחקים שלה ביבשת אמריקה, הונח משטח דשא רגיל מעל המשטח המלאכותי לפי דרישת היונייטד.

אם אפשר לבצע את זה כדי לרצות קבוצות המבקרות מחו"ל, אז למה אי אפשר לעשות זאת בשביל השחקניםȠשל הליגה?

הביקורת של הנרי לא הסתיימה בנושא של המגרשים המלאכותיים. החלוץ הצרפתי היה נסער גם לגבי התקשורת המקומית ובעיקר על כך שהוא צריך לדבר אחרי כל משחק ואימון. באירופה, השחקנים לא נדרשים לדבר עם התקשורת, וזה נדיר שכוכב בינלאומי במעמדו של הנרי מתרߐיין בכלל.

כוכב ברצלונה וארסנל בעבר נשאל אם יש לו מסר להעביר לחבריו לקבוצה והוא השיב:
"כמה מסרים עוד אתה רוצה שאני אגיד? כמה פעמים דיברנו כבר?" עוד המשיך הכוכב:" אין לי יותר מה לומר. אנחנו כבר דיברנו הרבה פעמים, דיברתי פה יותר Ӟמה שדיברתי בכל הקריירה שלי. אז אני לא יודע מה אתה עוד רוצה שאגיד, אנחנו צריכים לנצח את צ'יבאס במשחק הבא וזהו."

להנרי יש עוד חוזה לארבע שנים בניו יורק, ויהיה מעניין לראות אם הוא יממש אותו עד לסופו.

צילום: GETTY IMAGES

תגובות

טלספורט בפייסבוק