גם בטוטו לדרבי חוקים משלו

זהו אמנם רק גביע הטוטו, אך אין כמו דרבי בתל אביב לפתוח איתו עונת משחקים. ובכל זאת, קשטן ואיווניר צפויים לעלות עם מספר רב של שחקני ספסל. אז האם הפועל תמשיך לשלוט בעיר, או שאולי עטר וקולאוטי יפתיעו?

יום ראשון 31 יולי 2011
שלמה חסיד
אחרי שצפינו והימרנו אמש על משחקי פתיחת עונת 2011/12 בישראל עם המחזור הראשון בגביע הטוטו, הערב יתקיים המשחק המרכזי של מחזור פתיחת העונה במפעל, כשהפועל תל אביב תארח לדרבי העירוני את מכבי תל אביב.

כבר שנים שמדברים על ההזנחה שמקבל המפעל מצד קבוצות הליגה, והדרבי התל אביבי הערב הוא אולי הדוגמא הקלאסית מדוע גביע הטוטו אינו זוכה לכבוד הראוי לו. איך אמורים לנהוג מאמני הקבוצות, דרור קשטן ומוטי איווניר, שמצפה להם דרۑי כה טעון כשלושה שבועות לפני פתיחת העונה בליגת העל, ובין המשחקים במסגרת האירופית?

כזכור, בעונה שעברה איבדה מכבי תל אביב בדרבי גביע הטוטו בפתיחת העונה את הבלם ניבאלדו סנטנה, כיום קפטן הקבוצה כל עוד יצחקי אינו משחק, ומהצד השני איߑדה לכל אורך העונה הפועל ת"א את החלוץ, מהראן לאלה.

בנוסף לזאת, שני הצדדים נמצאים בעיצומו של הקמפיין האירופי - רק לפני שלושה ימים שיחקו השתיים מול ואדוז וז'לז'ניצאר, הפועל ניצחה 0:4 בבלומפילד ומכבי גברה על הבוסנים 2:0 על אדמת סראייבו, וברוߨ מאליו שהקבוצות לא ישחקו בהרכבים החזקים ביותר שיעמדו לרשות המאמנים.

מוטי איווניר, מאמן מכבי ת"א כבר הגדיל לעשות במסיבת העיתונאים בתחילת השבוע שעבר, לפני היציאה למשחק בבוסניה, כשאמר שהשחקנים שלא שותפו בבוסניה, וקרוב לוודאי שגם המחליפים, יזכו לדקות משחק משמעותיות בגביע הטוטו. באימון המסכם אכן תורגלו בהרכב אלירן עטר שלא שותף בליגה האירופית וישחק בוודאי לפחות את המחצית הראשונה. הקפטן, ברק יצחקי ככל הנראה יתלבש ויפתח על הספסל בלבד.

הסגל הרחב של הצהובים בכל זאת ߙאפשר דקות משחק משמעותיות לשחקני סגל בכירים למדי, כגון גל אלברמן שצפוי לפתוח לאחר שעלה כמחליף ביום חמישי, שרן ייני, רוברטו קולאוטי צפוי לזכות בחולצת ההרכב אחרי שכבש צמד לפני שלושה ימים כשעלה מהספסל במחצית וכן שחקנים צעירים יותר כגון עומר ורד, אורי כהן, השוער ברק לוי ואחרים.

מנגד, דרור קשטן אמנם לא שוחח על הדרבי יתר על המידה, אך צפוי לנהוג בדומה לאיווניר ולהריץ מספר שחקני ספסל, כך מסתמן על-פי האימון המסכם שערכה הפועל בערב שבת. קרוב לוודאי שאת ההזדמנות לשחק יקבלߕ הבלם המסופסל, ביבאן פרסמן וכן אלרואי כהן, כמו גם החלוץ שנפצע בשנה שעברה באותה המסגרת, מהראן לאלה. טוטו תמוז צפוי שלא להיכלל בסגל.

מבחינת האווירה, שימו לב: כרטיסים עדיין נותרו בקופות. אנו לא צפויים לזכות לאווירת דרבי מסורתית כנהוג במשחקי הליג۔, וגם זה בהחלט ישפיע רבות על השחקנים.

מכבי ת"א, כפי שנכתב קודם לכן, אמנם עולה בהרכב מנוסה הכולל שחקנים ותיקים ודומיננטיים במיוחד, אבל ההגנה הצהובה והצעירה בהחלט עשויה לקרוס מול ההתקפה של הפועל, שאמנם תחסר את טוטו תמוז, אך התחליפים ההתקפיים בהחלט ראויים. אנו גם ממליצים לנסות אובר שערים לאור ההגנות החלשות, כשבצד השני של המגרש יהיו קולאוטי ועטר בצהוב ודמארי ולאלה באדום. 

הפועל ת"א - הרכב משוער: אפולה אדל; עומרי קנדה, מריו פצ'אלקה, ביבאן פרנסמן, גל שיש; אביחי ידין, מחמוד עבאס, יוסי שיבחון, סלים טועמה; עומר דמארי ומהראן ללה.

מכבי ת"א - הרכב משוער: ברק לוי; עומר ורד, סנטנה ניבאלדו, שרן ייני, אורי כהן; גל אלברמן, רפי דהן, דור מיכה, גיז'רמו ישראלביץ'; אלירן עטר ורוברטו קולאוטי.

משחק 47: הפועל תל אביב - מכבי תל אביב. ההימור: 1 

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק