סופית: הפועל פת בליגת העל

בית הדין העליון החליט לקבל את ערעורה של הקבוצה ממלאבס והשאיר אותה בליגת העל אחרי שכבר החליט להורידה ללאומית. אפי צפריר: "מועדון מפואר מידי כדי לרדת"

יום שני 08 אוגוסט 2011
אסף בילגורי

ערעורה של הפועל פתח תקווה נגד ההחלטה להוריד אותה לליגה השניה נשמע אתמול (ראשון), אולם ביה"ד העליון של ההתאחדות עדיין לא החליט בעניין. למרות זאת, התקדמות קטנה נרשמה בשעות הבוקר של יום שני, לאחר שיהושע גלברט, אב נשיאות בית הדין של ההתאחדות לכדורגל הסמיך את בית הדין העליון להכריע בנושא. זאת לאחר שאנשי הפועל כפר סבא טענו כי בית הדין העליון אינו מוסמך להכריע בסוגיה.

נציגי הפועל פ"ת, שלא עמדה בתנאי הסף של הבקרה בזמנים שנקבעו אבל אח"ߛ הצליחה לעמוד בתנאים ולעבור בבקרה באיחור של 24 שעות, ביקשו להשאיר את הקבוצה בליגה, אולם במהלך הדיון היום היתה ההרגשה כאילו ביה"ד נוטה לכיוון הפועל כפר סבא - שאושרה בבקרה קודם לכן.

גל חצור, מבעלי הפועל פתח תקווה אמר לפני הדיון:  &quoɴ;הקבוצה תישאר בוודאות בליגת העל. היא ניצחה את הפועל אשקלון והפועל כפ"ס, הבטיחה את העתידה הכלכלי לעונה הבאה ולכן תישאר".

בדיון עצמו שנערך בשעות אחר הצהריים של יום ראשון הטיעונים נסובו בעיקר סביב מועד הגשת הערעור. הדיינים היӕ בן ציון פרחי, עמאל פלאח ומוטי גלוסקא. חלק מהטענות שעלו הן שהעניין בכלל צריך להגיע לדיון בפני נשיאות בית הדין העליון ולא בפני הדיינים מבית הדין. הדיינים הסכימו עם ההצעה והעבירו את ההחלטה לבין הדין.

כאלף אוהדים של פ"ת הגיעו לדיון והתߢמתו עם שוטרי יס"מ,  לפני שנודע כי ההחלטה בעניין לא תיפול היום, ויתקיים דיון נוסף בעניין.

תגובות

טלספורט בפייסבוק