פניני מחפש נקמה בחבר

יותם הלפרין וגיא פניני, הכוכבים העולים של מכבי ת"א והפועל י-ם, היו ונשארו חברים טובים מחוץ למגרש. זכר להופעה המשותפת במחלקת הנוער של מכבי. לקראת גמר גביע המדינה הערב שߕחחנו עם חלק מאלה שליוו אותם

יום חמישי 07 פברואר 2008
שלמה חסיד

 אחת החברויות הכי מפורסמות בספורט הישראלי בכלל  ובכדורסל בפרט, הוא בין  הכוכב העולה של מכבי תל אביב יותם הלפרין ובין גיא פניני הכוכב העולה הפיזי של הפועל ירושלים. שניהם שיתפו פעולה בקבוצת הנוער במכבי תל אביב וזכו ביחד בדאבל בשנת 2000 ואז דרכיהם המקצועיות נפרדו

הערב (20:50) , בפעם השנייה בסך הכול בקריירה, הם יפגשו למפגש ראש בראש של להיות או לחדול. הפעם הקודמת הייתה במשחק האליפות בעונה שעברה כשۤניני לא השתלט על הכדור החוזר האחרון ואיפשר לג'יימי ארנולד להציל למכבי את העונה. הערב, יהיה זה גמר  גביע המדינה שיפגיש את השניים כשחקני מפתח בהפועל ירושלים ומכבי תל אביב.

הם היו שלישית חברים בגילאי הנוער. יותם, פניני וארז קוחנסקי שמספר:  "אני הלפרין ופניני היינו כל הזמן ביחד, זו הייתה שנה נפלאה. היינו בטורנירים באירופה. פנאן ומזרחי היו מגיעים ומעודדים אותנו במשחקים חשובים. אבל אחרי גיל הנוער כל אחד הלך לכיוון אחר. לא היה הרי מצב ששלושתנו נצטרף לבוגרים של מכבי. זו דרכוĠשל עולם".

מאמנם בקבוצה דאז, ויקטור סקורניק נזכר: "פניני גדל כפרח כדורסל במכבי תל אביב לצידו של יותם הלפרין. ברור ששניהם יכבו בהצלחה של מכבי תל אביב.  מה שקרה זה שפניני לא התאקלם במכבי ת"א.  זה קורה לפߢמים, ויתרו עליו אבל אני מאמין שיחזור למכבי ת"א. בין שניהם זה לא פגע ביחסים. עד היום הם חברים טובים פשוט לפניני ירושלים מתאימה יותר. חלק מההצלחה של פניני בהפועל ירושלים, זה במיוחד בגלל החיבור המצוין עם דן שמיר, כי שמיר היה מאמן בנערים של הפועל ירושלים̬ בדיוק שפניני כיכב בנערים במכבי ת"א ומאז הוא זוכר אותו. אל דאגה, בגמר הערב זה לא אמור להפריע לו. אין לי ספק שפניני יפוצץ את הלפרין אם צריך ואחרי זה הם יצחקו ביחד. זו חברות אמיתית.  שום דבר לא יפריד ביניהם".

עד כמה קרובים היו השӠיים יכול לספר גם אביו של הלפרין "עד היום הם חברים מעולים. צריך לזכור שפניני גדל כאן ברמת אביב. כאן ההורים שלו גרים, ולפני שהלך לגור בירושלים הוא היה אצלנו כל הזמן בבית. קשה לדעת אם בעתיד הם ישחקו ביחד, אבל לחבורת זה לא משנה". 

מנהל הנבחרת ישראל, מומו לוצקי סיפר: "זה נכון. בכל נסיעה הם לוקחים חדר בבית מלון. הם חברים מאוד טובים ולא זזים אחד מהשני, זו תולדה של החברות שלהם שצמחה בנוער של מכבי תל אביב. אני איש מכבי, שמלווה את הקבוצה הזו. בשנת 2000, כשהם לקחו את הדאבל, ניבאו להם עתיד משותף במכבי ת"א, אבל פניני עבר לירושלים וזה לא פגע בחברות שלהם".

הערב בשעה 20:50 שני החברים יפגשו שוב למשחק מכריע. אחרי זה סביר להניח שישוחחו בטלפון ויחליפו חוויות.  כמו שחברים עושים.  

צילום: maccabifans

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק