סופית: ידין יחמיץ את משחק העונה

בית הדין העליון דחה את בקשת הפועל ת"א לדחות את הרחקתו של אביחי ידין אל העונה הבא. הקשר יחמיץ את משחק העונה מול מכבי חיפה בקריית אליעזר. זהבי או פצ'אלקה יפתחו בקישור, ורמוט ינותח

יום חמישי 28 אפריל 2011
שלמה חסיד

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל גזר אמש רביעי) עונש לא פשוט עבור הפועל ת"א כאשר הק۩ר אביחי ידין נענש במשחק הרחקה אחד בפועל, ולמרות כי על-פי תקנון ההתאחדות לכדורגל להפועל ת"א לא הייתה אפשרות לערער על הרחקה זו, האדומים הגישו ערעור לבית הדין העליון במטרה שזה יאפשר לה לשתף את הקשר האחורי ביום שבת.

למרות זאת, בית הדין העליון דחה את בקשתה של הפועל ת"א ולפיכך באופן רשמי הקשר ייעדר. ידין עמד לעונש בעקבות שהוא התגרה באוהדי בית"ר ירושלים וניפנף להם עם חולצתו, ואז החלו התפרעויות קשות ביציעים. את בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לא כל כך עניין הטענות של הקשר שאמר כי הוא חגג מەל השערים של הפועל ת"א ולא מול אוהדי בית"ר. 

להפועל ת"א לא הייתה אפשרות לערער על הרחקתו של אביחי ידין במוסדות ההתאחדות לכדורגל כיוון שעל הרחקת שחקן ניתן לערער אם הוא הורחק בארבעה משחקים ומעלה.

בעקבות ההרחקה שנכנסה לתוקף רשמית, בהפועל ת"א ייאלצו להסיט את אחד מהשניים, ערן זהבי או מריו פצ'אלקה, אל עמדת הקישור האחורי. ככל הנראה ערן זהבי ימלא את עמדה זו והבלם יפתח במרכז ההגנה לצידו של פרנסמן. גילי ורמוט נבדק היום והוא ייצטרך לעבור ניתוח בשבועות הקרובים, אך הוא י۩חק עם זריקה מול מכבי חיפה.

גם בית"ר ירושלים עמדה לדין במהלך יום רביעי בעקבות אירועי הגביע מול הפועל ת"א. זכורה בעיקר המאומה שהחלה בסיום בעקבות התנהגתו של המגן אלי דסה שספג הרחקה ממשחק אחד. 

כמו כן ספגה הקבוצה עונש Ӑירוח משחק ללא קהל על תנאי וגם קנס כספי של 10 אלף שקל. גם איציק קורנפיין, שהתנהג בתוקפנות בסיום ספג עונש הרחקה משלוש משחקים בפועל לאחר העימות עם שופט המשחק אלי חכמון, שפסק פנדל מכריע שהיה בספק רב לקראת סיום המשחק.

תגובות

טלספורט בפייסבוק